برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید

تاریخچه کتابخانه:

مرکز آموزشی درمانی آیت ا... طالقانی در منطقه جنوب غربی شهرستان ارومیه واقع شده است .این مرکز با ساختمانهای پراکنده وبه منظور کاربری های متفاوت بنا شده بودو بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از سال 1359 تغییر کاربری داده و با چارت تشکیلاتی 450 تختخوابی با مجوز رسمی از طرف وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به عنوان مرکز آموزشی و درمانی فعالیت خود را آغاز نموده است.کتابخانه مرکز نیز از سال 78شروع به فعالیت کرده است. در ایتدا جای مشخصی برای کتابخانه در نظر گرفته نشده بود اما با مرور زمان کتابخانه به حیاط پشتی مرکز انتقال یافت و هم اکنون نیز در همان مکان به فعالیت خود ادامه می دهد.

 

 

اهداف کتابخانه:

 

1. پشتیبانی از اهداف آموزشی،پژوهشی و درمانی مرکز از طریق تامین نیازهای اطلاعاتی پژوهشگران،اساتید و دانشجویان و سایر کاربران

 

2. بکارگیری شیوه های نوین کتابداری و اطلاع رسانی و تکنولوژی های پیشرفته اطلاعاتی در جهت استفاده بهینه از نیروی انسانی،منابع و امکانات بمنظور اشاعه سریعتر اطلاعات و افزایش دسترسی به آن و عرضه فعالانه خدمات

 

 

 

ماموریت کتابخانه:

 

توانمندسازی در حوزه آموزش، پژوهش و فناوری و فعالیتهای مرتبط در دانشگاه در جهت ارتقای ماموریت مهم دانشگاه علوم پزشکی یعنی پیشگیری و  درمان و  از طریق توسعه و تسهیل دسترسی از راه دور و مجازی به منابع و اطلاعات علمی مورد نیاز جامعه هدف و  مدیریت بهره برداری از منابع علمی دیجیتال است.

 

ارائه بهترین خدمات از راه دور به جامعه دانشگاهی برای دسترسی به منابع معتبر فارسی و لاتین.

 

 

 

چشم انداز کتابخانه:

 

  • تهیه، سازماندهی ونگهداری منابع چاپی و الکترونیکی معتبر در حوزه علوم پزشکی
  • آموزش، تعلیم و تقویت مهارت های اطلاع یابی دانشجویان واعضای هیئت علمی دانشگاه
  • فراهم آوری دستیابی و به کار گیری انواع منابع اطلاعاتی بر اساس احترام به اولویت ها وانتظارات مراجعان وعادات حرفه ای آنها
  • تسهیل در دسترسی به اطلاعات از طریق مشارکت در اشتراک منابع
  • جلب رضایت مراجعه کننده از طریق انتقال منابع و پاسخگویی با کیفیت مناسب
  • ایجاد محیطی صمیمی و دوستانه در کتابخانه به منظور پاسخگویی به نیازهای آموزشی وپژوهشی کاربران دانشگاه ودیگر مجامع علمی و دانشگاهی کشور
  • به کار گیری استانداردهای علوم کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی در اجرای کلیه امور کتابخانه
  • آموزش و ارتقاء سطح دانش کتابداران و اطلاع زسانان دانشگاه به طوری که به بهترین نحو پاسخگوی نیازهای اطلاعاتی کاربران دانشگاه باشند.

 

 

 

معرفی کتابخانه:

 

کتابخانه مرکز آموزشی درمانی آیت ا... طالقانی ارومیه در حیاط پشتی این مرکز واقع شده است و شامل کتب مرجع انگلیسی و فارسی، کتاب های درسی گروه های بالینی قلب، پوست، عفونی، مسمومیت، داخلی و تعدادی از کتب رشته پرستاری و علوم پایه (بیوشیمی، میکروب شناسی و ...) می باشد .

 

 

 

 

 

سالن مطالعه:

 

ظرفیت سالن مطالعه چهل نفر می باشد.

 

 

 

 

 

جامعه استفاده کننده:

 

دانشجویان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های علوم پزشکی و همچنین همکاران و کادر بیمارستان ها و دانشکده های تابعه علوم پزشکی ارومیه.

 

 

 

نحوه عضویت و مقررات کتابخانه:

 

استفاده از امکانات کتابخانه فقط برای اعضا مقدور می باشد.

 

کلیه دانشجویان و پرسنل دانشگاه می توانند با ارایه شماره دانشجویی و یا کارت پرسنلی معتبر عضو کتابخانه شوند. عضویت دانشجویان دانشگاه آزاد با ارائه کارت دانشجویی و کارت ملی نیز امکان پذیر می­باشد.

 

مدت امانت کتاب 15روز می باشد. در صورتی که مورد امانت در رزرو دیگر مراجعان نباشد، تا سه بار قابل تمدید می باشد.

 

مراجعین می توانند بصورت تلفنی نیز کتاب مورد امانت را تمدید نمایند.

 

 

 

سایت کتابخانه

 

کتابخانه این مرکز دارای سایت کامپیوتری که شامل 5 دستگاه کامپیوتر و 3 دستگاه پرینتر برای مراجعه کنندگان و دسترسی به اینترنت و پایگاه های اطلاعاتی تحت شبکه دانشگاه است.هر دانشجو مجاز به پرینت 30 برگه می باشد که هزینه آن از دانشجو دریافت می شود.

 

 

 

 

 

شماره تماس:    31996284-044

 

آدرس پستی:   ارومیه، خیابان کاشانی، بیمارستان طالقانی،واحد کتابخانه                                کدپستی: 74677-57159

 

ایمیل کتابخانه:   lib.taleghani@umsu.ac.ir

 

تنظیمات قالب